Jump to content
Relaxační masáže

Relaxační masáže slouží k uvolnění těla a mysli, odstraňují stres a napětí, zmírňují bolesti zad, ztuhlost šíje, přináší zklidnění a celkově osvěžují celé tělo. Prostřednictvím měkkých technik spolu s vonnými nejkvalitnějšími aroma oleji, navodí stav vnitřní harmonie a přinese Vám to pravé uvolnění.

Sportovní a rekondiční masáže

Mezi sportovní a rekondiční masáží se objevují rozdíly. Proto si zde oba typy masáží podrobněji popíšeme.

Sportovní masáž je určená osobám, které svůj organismus zatěžují sportovní činností. Jak amatérskou, tak profesionální sportovní činností. Sportovní masáž se provádí z důvodu komplexní regenerace, která uleví svalům a připraví je na další sportovní výkon. Působí preventivě, snaží se předcházet poraněním v důsledku velké námahy. Obvykle se provádí před nebo v průběhu sportovního výkonu.
Sportovní masáž dopomáhá klientovi ke snížení únavy. Léčebná sportovní masáž může dokonce zlepšit a uspíšit doléčení některých sportovních zranění.

Kvalitně provedená sportovní masáž musí respektovat pravidla. Musí zachovávat postupy v předepsaném pořadí a musí být aplikovaná pouze tehdy, kdy klientovi nemůže uškodit. To se týká zejména léčebné sportovní masáže, kdy její aplikování v nevhodnou dobu po zranění může dokonce klientův stav zhoršit. Proto je v tomto případě dobré, poradit se o vhodnosti masáže s lékařem.

Sportovní a rekondiční masáž má v neposlední řadě vliv i na psychiku člověka, jelikož fyzické uvolnění přináší i psychickou úlevu.

Účinky masáže:

dopomáhá k regeneraci svalů a tkání
prokrvuje kůži
podporuje činnost lymfatického a cévního systému
stimuluje odplavování toxinů z těla
dokáže zmírnit bolesti svalů, šlach
uvolňuje napětí ve svalech
připraví pohybový aparát na sportovní zátěž

Masáž je nevhodná pro osoby:

s horečkou či zánětem, infekcí
celkově tělesně vyčerpané
s onemocněním, které není spojeno se sportovním výkonem
po sportovních úrazech – bez doporučení lékaře.

Lymfatické ruční masáže

Lymfatická masáž obnovuje a zvyšuje oběh lymfy. Lymfatický systém nemá svoji vlastní pumpu a jestliže nepracuje tak jak má a nebo je její činnost zpomalena, zůstávají nám v tkáních zbytky látkové výměny.

Užívá se při léčbě otoků, ke zlepšení stavu pokožky, ke zrychlení metabolických procesů, slouží k detoxikaci těla, ordinuje se i při rekonvalescenci po liposukcích, k prevenci vzniku křečových žil či celulitidy.

Takovéto buňky pak zvětšují svůj objem, vytvářejí se tukové polštářky,pomerančová kůže a otoky. Nadměrné zatěžování lymfatického systému(toxiny, infekcí, stresem, úrazem, operací apod.) se následně projevuje únavou, otoky nohou, otoky v oblasti břišní nebo v obličeji, lymfedémy, celkovým oslabením imunitního systému, zduřením uzlin, ale i psychickým podrážděním.

Pomocí lymfatické masáže je možné lymfu aktivovat a dosáhnout tak odplavení škodlivin z těla ven. Lymfatická masáž stimuluje činnost mízovodů, obnovujeprůchod lymfy v kritických místech a zrychluje odvádění škodlivin z organismu. Tato metoda je nejen účelná, ale i uvolňující a relaxační.

Komu lymfatickou masáž doporučit?

Lymfatická masáž je vhodná jako preventivní opatření pro lidi vystavené dlouhému stání, po operacích, lidem s narušeným imunitním systémem, při zánětech žil, křečových žílách, pomáhá u reumatologických i neorologických potíží. Pomáhá také pro rychlejší regeneraci po fyzické zátěži, turistice, sportu.

Užívá se při léčbě otoků, ke zlepšení stavu pokožky, ke zrychlení metabolických procesů, slouží k detoxikaci těla, ordinuje se i při rekonvalescenci po liposukcích, k prevenci vzniku křečových žil či celulitidy.

Aby se dosáhlo nejlepších výsledků a efekt byl vidět, doporučuje se docházet na lymfatickou masáž alespoň dvakrát v týdnu, minimálně však jednou týdně. Doporučený počet je deset masáží. Poté by měla následovat jednou měsíčně udržovací kúra.

O lymfatickém systému

Lymfatický systém je nedílnou součástí imunitního a informačního systému člověka.Lymfatický (mízní) oběh se velmi podobá oběhu krevnímu. Větší lymfatické cévy jsou podobné žílám. Lymfatické kapiláry vedou skrze celé tělo. Součástí tohoto systému jsou ilymfatické uzliny a orgány (kostní dřeň, slezina, brzlík).

Největší vliv na tvorbu, kvalitu a proudění lymfy mají orgány jako žaludek, slinivka a slezina, jež plní v organismu sekretorickou funkci. Navíc přímo ovlivňují výživu svalů.

Proto vhodná výživa a správná funkce těchto orgánů hraje významnou roli v celkové obranyschopnosti organismu.

Struktura lymfatického systému

V lidském těle se nacházejí 4 hlavní lymfatická centra, kterými jsou podpažní a tříselné mízní uzliny.

Síť lymfatických cév začíná drobnými vlásečnicemi na periferních částech těla, postupně se rozšiřuje a přechází k uzlinám.

Lymfatický systém se dělí na povrchní a hluboký. Zhruba 80% cév a uzlin je v kůži a v podkoží. Bohatá lymfatická síť pokrývá trávicí trakt. Lymfatické cévy ústí do žilního systému.

Hlavní funkcí lymfatického systému je vstřebávání přebytečné tekutiny a její návrat do krevního řečiště, vázání tuků a účast na fungování imunitního systému. Uzliny zachycují nečistoty proudící lymfou a vylučují je z organismu. Lymfa tedy odvádí z těla všechny toxické látky, které naše tělo přijímá.

Za normálních okolností protéká lymfatickým systémem denně zhruba 4 litry tekutin. Obsahují vodu, bílkoviny, tuky, soli, odumřelé buňky, baktérie, látky vzniklé jako odpad metabolických procesů.

Lymfa a její projevy

Tok lymfy v mízních cévách a uzlinách je jednosměrný. Na rozdíl od krevního oběhu není stimulován srdcem. Průchodu lymfy je dosahováno stahy mízovodů, tlakem svalstva a podkožního vaziva při pohybu.

Stres, nedostatek pohybu, jednostranná zátěž, ochablost svalů a podkožních tkání jsou nejčastější příčinou nedostatečného odvádění lymfy a hromadění škodlivých látek – toxinů – ve tkáních a kloubech.

Častými projevy jsou pocity únavy, těžké nohy, otoky, celulitida, oslabení imunitního systému.

Účinky a užití lymfodrenáží:

regenerují a zvyšují imunitu organismu a jeho metabolismus
- detoxikují – odvádění toxinů z těla
- odvádí otoky z míst po úrazových stavech, např. po zlomeninách (až po 6 týdnech)
- upravují žilní insuficienci – otoky žilního původu
- jako prevence varixů
- únava dolních a horních končetin
- bolesti hlavy, migrenozní stavy
- v těhotenství při otoku nohou při žilní nedostatečnosti
- redukce celulitidy (celulity)
- zpevňování podkoží
- zpomalení procesu stárnutí pleti
- oddalování vrásek na obličeji

Kontraindikace:

Vysoký krevní tlak
Těžší srdeční vada
Zelený zákal
Epilepsie

Angina pectoris

Onkologická onemocnění (rakovina)

Kožní onemocnění

Rizikové těhotenství

Zvýšená činnost štítné žlázy

Lymfodrenáž také není vhodná pro osoby s implantáty

Lidé s poruchou ledvin či jater, by se měli o vhodnosti lymfatické masáže poradit se svým lékařem

Jak často si dopřát lymfodrenáž?

U každého klienta je to jiné, ale obecně se uvádí:

Prevence, udržování lymfatického systému v kondici: 1x měsíčně 2hod. celotělovou masáž
Celulitida: 2-3x týdně – celkem 10 lymfodrenáží.
Intenzivní detoxikační kúra: 2-3x týdně – celkem 5-10 lymfodrenáží
Žilní systém, otoky nohou: 1-2x týdně

Co by měl klient vědět?

Po lymfodrenáži můžete pozorovat zakalenou moč nebo i jinou barvu, je to způsobeno vyplavováním škodlivin z těla. Lymfodrenáž má velký vliv na kosterní svalstvo. Proto mohou bolet zvláště nohy a ruce jako po fyzickém zatížení. Zvláště po celkové lymfodrenáži se může klient cítit slabě, není to však důvod ukončit započatou kúru lymfodrenáží. Je důležité po každé lymfodrenáži zvýšit příjm tekutin až o jeden litr. Pro podporu vyplavení škodlivin z těla.

Indická masáž hlavy a antistresová masáž ramen a šíje 

Tato mimořádná masáž hlavy ulevuje od napětí a stresu, kterému jsme neustále vystavováni. Dovede vás k maximální relaxaci a uvolnění. Působí jako opravdový lék na různé bolesti a napětí ve svalech krku a ramen. Indická masáž hlavy je prospěšná díky tomu, že se praktikuje na částech, které jsou důležitými energetickými centry. Pokud je člověk ve stresu, hromadí se v těchto oblastech napětí a zapříčiňuje spoustu dalších bolestí.

Indická masáž hlavy (antistresová) je léčivé ošetření hlavy, krku, ramen a horních částí paží. Ulevuje od napětí a každodenního stresu. Velmi problematickou partií je krční páteř, která trpí nedostatkem pohybu v kombinaci dlouhodobě strnulou polohou hlavy.

Napjaté krční svaly jsou častou příčinou bolestí hlavy. Postupně dochází k bolesti zad, tlačení v očích, neostrému vidění, migréně. Na hlavě je mnoho nervových zakončení, proto je masáž hlavy vnímána jako báječný a slastný zážitek, lék na bolesti hlavy, očí a napětí ve svalech krku a ramen. Zlepšuje též kvalitu vlasů. Navodí maximální relaxaci a uvolnění.

Lidé jsou většinou také více ostýchaví a zvyklí na svou osobní intimitu, proto velmi vítají, že můžou při této proceduře zůstat oblečení.

Indikace, účinky indické antistresové masáže hlavy

 • pomáhá při odstranění depresí, úzkosti, podrážděnosti a mentální únavy
 • zbavuje stresu a napětí
 • napomáhá od bolesti hlavy, při obtížích typu migréna, při poruchách spánku, nespavosti, hučení v uších, zmírňuje oční napětí, zlepšuje zrak
 • šetrně uvolňuje ztuhlé svaly, ulevuje od bolesti, zlepšuje cirkulaci krve ve ztuhlých svalech, vrací sílu a vitalitu
 • obnovuje kloubní pohyblivost krku a ramen
 • zlepšuje funkci imunitního systému
 • okysličuje mozek, zlepšuje koncentraci, působí jako prevence stárnutí, podporuje činnost nervového systému
 • výrazně vylepšuje stav pokožky hlavy, vlasy jsou po pravidelné masáži hustší, lesklejší a celkově kvalitnější, dochází k povzbuzení růstu vlasů

Kontraindikace

 • infekční onemocnění, horečka
 • místní infekce nebo zánět
 • při poranění nebo těsně po operaci, nehodě nebo úrazu
 • nádorové onemocnění
 • nemocnění cév
 • epilepsie
 • lupénka


Dornova metoda Plus

Dornova metoda plus je jednoduchý manuální způsob pomoci při aktuálních problémech a bolestech v  zádech a kloubech. Jedná se v podstatě o korekci vysunutých obratlů, skoliózy, bolavých kolen, kyčlí, ramen atd. Následky déle trvajícího posunutí kloubů a obratlů jsou různé, způsobují však porušení stability páteře, což vede ke zvyšení napětí ve svalech nebo dochází i k přiskřipnutí nervů (známý ischias). Principem metody,  jejímž autorem je  D. Dorn je, že za pohybu se klouby resp. obratle vracejí do své ideální původní pozice. Metoda je velmi výhodná např. při srovnávání rozdílné délky dolních končetin.

Princip Dornovy metody plus

Pohnete s jednou kostičkou a začnou se dít věci!

Dornova metoda plus se v podstatě zaměřuje na všechny zdravotní potíže. Jde o to, že problémy, které nás trápí, jsou už druhotné. Prvotní příčina všech posunutých kostí nebo obratlů se dá v naprosté většině případů hledat ve vysunuté kyčli, která "nesedí" v kyčelním pouzdru tak, jak by měla a kvůli tomu se vlastně rozloží celá kostní stavba. Můžete si to představit jako stavebnici lega - když pohnete jednou kostičkou, postupně na to zareagují všechny ostatní, takže se celá konstrukce naruší.

Jaký je postup?

Začíná se vždy tím, že poměříme délku dolních končetin, na základě čehož určíme, která kyčel je vysunutá. Na delší noze pak začínáme pracovat a kyčel jednoduchým způsobem zasuneme zpět do pouzdra. Nemůže se žádným způsobem zarazit dál do těla, to nejde. Může se posunovat jenom z těla ven.

To se stává nešetrným zacházením už při porodu, nesprávným sezením s nohou přehozenou přes nohu vibracemi při jízdě autem... Prostě je to dáno naším způsobem života. Člověk přitom musí vidět celou stavbu. Když budete chtít opravit prasklou stěnu, asi vás napadne, že problém nespočívá ve stěně, ale spíš v základech. Stejné je to s tělem. Proto nejprve rovnáme kyčle, pak kolenní a hlezenní klouby - od středu těla postupujeme směrem dolů, abychom srovnali základnu. Představte si dolní končetiny jako sloupy. Jestliže nejsou stejně dlouhé, jistě si umíte představit, co to s konstrukcí udělá. Dojde k vybočení pánve, jedna strana se pohne dopředu, druhá dozadu, jedna je výš, druhá níž a na základě toho se obratel po obratli musí přizpůsobit celá páteř až po tu krční. Takže člověka bolí za krkem, ale problém spočívá v jeho nestejně dlouhých končetinách. My musíme srovnat celou stavbu, nestačí srovnat jednu "zeď". Asi 2 % populace mají od narození jednu nohu delší, ovšem za celou svou praxi jsem se s tím setkala pouze jednou. Dále jsou lidé, kteří mají výrůstky na hlavici kyčelního kloubu, nebo už se tam projevily anatomické změny dané určitou nemocí. S tím nic neudělám, ne jsem chirurg. Ale v ostatních případech to jde snadno. Nic na věci nemění, jestli je to od včerejška, nebo to už trvá padesát let, všechno dáme do pořádku. Dornova metoda se neaplikuje roky. Dělá se na třikrát, na čtyřikrát, na pětkrát. Samozřejmě u závažných problémů, jako jsou skoliózy či lordózy, je zapotřebí víc času. To co dlouho rostlo, se také delší dobu potřebuje napravovat.

Dornova metoda plus využívá i techniky, které se zaměřují na duševní oblast

To, že nesprávně sedíme, způsob, jakým se krčíme, když nám někdo nadává, vychází z psychiky, z hloubi našeho nitra. Protože všechno se vším souvisí, tak i naše tělo a psychika jsou spojené nádoby. A to je další věc, která mě na Dornově metodě fascinuje: pohnete s jednou kostičkou a začnou se dít věci! Nikomu to ale nevnucuji, někteří pacienti prostě chtějí spravit bolavá záda a nic dalšího je nezajímá. Je to stejné jako s otázkou, co bylo dřív,slepice, nebo vejce? Kvůli psychice nás bolí v zádech, protože jsme pokřivení ve svém myšlení, nebo bylo první tělíčko, s nímž nedobře zacházíme a ono nás potrestá tím, že se necítíme psychicky zrovna nejlíp? Je velice důležité všímat si obou stránek. Mnohokrát jsem už zažila, že po měsíci nebo i za půl roku mi člověk povídá: "Já jsem úplně někdo jiný, změnil se mi celý život." Za třicet let, kdy tato metoda funguje, už byl vypracován poměrně precizní návod, který mimo jiné ke každému obratli přiřazuje možný psychický problém. V 99 % se shoduje s tím, s nímž se nám pacient svěří. Například se špatně vyjadřuje, má knedlík v krku, bere všechno na sebe, nebo si nechá příliš líbit... Pokud se natolik otevře a vylíčí mi své problémy, mohu už předem zaměřit oblast, v níž se budou posunuté obratle nebo kostičky vyskytovat. Tak to funguje nejen v oblasti psychických, ale i fyzických problémů, protože každý obratel souvisí s určitými vnitřními orgány. Domova metoda se báječně doplňuje například s reiki, kineziologií... v podstatě se vším, až na chiropraxi. Tím ale netvrdím, že ji nějak odsuzuji, vždyť proto existuje tolik cest, aby si každý mohl vybrat tu svoji.

Fyzická pomoc často předpokládá i změnu psychickou

Dieter Dorn jednou řekl: "Když k vám někdo přijde se stejnými potížemi popáté, tak jej nakopněte a vyhoďte, protože jeho ​problém spočívá někde jinde." Tím chtěl naznačit, že buď necvičí, nespolupracuje, nebo jeho problémy tkví v psychice a on by se měl těmito blokádami začít zabývat. A nemá smysl se s tím dál dřít, protože když někomu uděláte kompletní ošetření, tak se opravdu pěkně nadřete. Což nemá význam u člověka, který k vám bude chodit jako štamgast každý týden a bude po vás chtít totéž. To opravdu není cílem naší práce Dornovu metodu totiž můžete za dva dny naučit i úplného laika, který nikdy nic neslyšel ani o anatomii těla. Stačí, když má chuť pomáhat a má dvě zdravé ruce. Po pouhých dvou dnech nemůže někomu ublížit,  protože my netlačíme na žádná životně důležitá centra Mnoho lidí se například obává toho, že když zatlačíme na krční obratel, může se něco stát, ale neuvědomují si, že při skoku se schodu působí na páteř mnohem větší tlak, než když na obratel zatlačíte palcem a vlastně ho jenom vracíte zpátky do středu. Hýbete s ním pouze v jeho dráze. Za těch třicet let praxe, během níž se Dornova metoda rozšířila po celé západní Evropě, v Americe, na Novém Zélandu nebo v Sýrii, není známý jediný případ, že by někomu ublížila. Většinou jsou reakce sice udivené, ale zároveň i nadšené. Například na mém posledním semináři byl muž, který nemohl deset let hnout prstem. Po několika málo pohybech, kdy jsem kloub zasunula na původní místo, jím najednou začal hýbat. Něco takového je ale asi třeba vidět na vlastní oči, já jsem také zpočátku nevěřila, že je to možné.

Pravidelná cvičení 

Doporučuji také pravidelné cvičení. Jsou to velmi jednoduché cviky, a když se je člověk naučí, zaberou mu možná minutu. Cvičí se vleže před spaním a srovnávají se tím kyčelní klouby. V noci už nejezdíte autem a nedělá te jiné nevhodné pohyby, takže tělo má možnost si zvyknout na novou polohu a trochu se zafixovat. A následující ráno máte srovnanou základnu a zbytek kostní konstrukce se postupně přizpůsobuje a rovná. Tato cvičení fungují i bez toho, že by člověk předtím absolvoval Domovou metodu, ale trvá to podstatně déle.

Návod na srovnání "základny"

Lehněte si na podložku, zvedněte libovolnou nohu a ohněte ji v koleni. Pod zvednutou nohou protáhněte ručník podélně smotaný tak, aby kopíroval anatomickou rýhu pod zadkem. Dbejte při tom na to, aby ručník vycházel na vnější straně stehna asi 3 cm pod kyčelním kloubem. (Pozor! Když ležíte, je to z vašeho pohledu nad kyčelním kloubem!) Oba konce ručníku uchopte oběma rukama pod pupkem. Nadechněte se a při výdechu pokládejte zvednutou nohu na podložku vedle druhé a současně táhněte ručník k protilehlému rameni a vydechujte. Opakujte nejméně třikrát s jednou nohou a poté znovu s druhou. Cvičení provádějte každý den před spaním, nová pozice kloubů se tak může lépe usadit. Přeji vám hodně zdraví.

Breussova masáž

Breussova masáž zad třezalkovým olejem je specifický postup hmatů s cílem:

 • Provést trakci páteře (protažení)
 • Dopravit přes pokožku k meziobratlovým ploténkám třezalkový olej - nejúčinnější prostředek proti vysychání plotének
 • Odstranit (vysát) nečistoty z plotének (využívá se osmotických vlastností hedvábného papíru)

Kdy používáme:

 • Po ošetření Dornovou metodou, abychom u unaveného zákazníka dosáhli pocitu úlevy
 • K uvolnění napjatého zádového svalstva
 • Prevence onemocnění páteře

Popis procedury:

 • Hmaty se soustřeďují na svaly podél páteře
 • Dlouhé tahy
 • Hlazení, až mírný tlak s cílem vyrovnat energie (jin/jang) v oblasti meridiánu ledvin a močového měchýře
 • Používáme velké množství třezalkového oleje
 • Vědomá práce s energií
 • Masáž trvá 45 min.


Kontaktní informace

Jana Vaněčková
Hybešova 61
Brno
60200
Česká republika
IČ:
DIČ
Po kliknutí můžete upravit kategorii
Po kliknutí můžete upravit název
200 Kč
Po kliknutí můžete upravit popis.
Po kliknutí můžete upravit kategorii
Po kliknutí můžete upravit název
200 Kč
Po kliknutí můžete upravit popis.